Anthonyfragoso22 Anthonyfragoso22
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

During one month , a homeowner used 200 units of electricity and 120 units of gas for a total cost of $89.20. The next month, 240 units of electricity and 200 units of gas were used for a total cost of $116.00. Find them cost per unit

Respuesta :

Otras preguntas

find the measure of mousing angle and justify your answer with postulates and theorems.
Make a title for this short paragraph and write a statement that is your opinion about the paragraph.
why is the freezing compartment kept at top in a refrigerator?
There is a population of 56,950 bacteria in a colony. If the number of bacteria doubles every 370 hours, what will the population be 1,850 hours from now?
Tony works 25 hours per week. His take home pay is $19.20 per hour. If Tony is able to save all of his earnings, how long will it take him to save at least $576
please help asap For each relation, decide whether or not it is a function. ​
ina (2019) Sem 2 6 a. Which habitats contain the lowest and highest densities of adult fox squirrels? (1 point) b. Based on the ratios of young to adults given
hello, anyhelp? if anybody likes they can answer, show work
There are how many types of nitrogenous bases?
pls answer this for me :)