aoyche0626 aoyche0626
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

Lovisa köpte 4 hg chokladpraliner. Hon fick 50 stycken. Priset per kilogram för pralinerna var 150 kr. Hur mycket kostade pralinerna per styck?

Respuesta :

Otras preguntas

"Help Me Please Fast"
"Help Me Please Fast"
A worker is to perform work for you for seven straight days. In return for his work, you will pay him 1/7th of a bar of gold per day. The worker requires a dail
how did the sea dogs help england PLEASE NEED HELP ASAP
Why are some conflicts described as "external"? They are minor problems in a story. They pit a character against an outside force. They relate to events that ha
Which of the following Greek roots most closely means "people"? A= Dem B. Hypno C. Hydro D. Derm
To what extent had the colonists developed a sense of their identity and unity as Americans by the eve of the Revolution?
John kept track of how many baskets were made in a basketball game. After 4 minutes, 5 baskets were made. How many baskets were made after 13 minutes? A. 10 B
Over time insects have become resistant to insecticides. Which process explains how insecticide resistance developed? A. natural selection B. extinction C. biol
What is the probability that a rolled dot cube will stop with exactly two dots on top?