v77saravanan v77saravanan
  • 11-09-2022
  • Mathematics
contestada

James, Alison and Vivek go into a shop to buy some sweets. James spends £1 on four Fudge Bars, a Sparkle and a Chomper. Alison spends 70p on three Chompers, two Fudge Bars and a Sparkle. Vivek spends 50p on two Sparkles and a Fudge Bar.

What is the cost of a Sparkle?

With working out

Respuesta :

Otras preguntas

who do yall want to be president? a.trump b.hilary c.no one
calculate the number of moles of NaHCO3 that reacted in each beaker. (The molar ratio between evolved CO2 and the bicarbonate, HCO3-, 1:1.)
Two triangles that have the same side length will always be congruent true or false?
We participate in the ______________________cycle every time we breathe. tectonic nitrogen phosphorus carbon-oxygen
A chef is going to use a mixture of two brands of Italian dressing. The first brand contains 9% vinegar, and the second brand contains 14% vinegar. The chef wan
Where do you find the lake baikal?
hi there can anyone help me out with this question please
Which of these layers inside Earth is the hottest? A. Crust B. outer Core C. Lower mantle D. Asthenosphere
hi there can anyone help me out with this please
The compound 1,2- dibromopropane could be formed from the reaction of