ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What is an equation of the line that passes through the points (3, -5) and (-6, -8)
how might a single story be used against a people or culture?
Write a sentence of your own joining independent clauses with a semicolon.
4y-6 = 2y +8 I need helppp
Need help ASAP I’ll give you brainliest
I need help pls✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨ ​
1. Which word corresponds for likelihood when probability = 1/2? *
Which models represent the sum? 0.4 + 1.4
R500 in the ratio 12:9:4​
Lena drive 696 miles in 12 hours. At the the same rate, how long would it take her to drive 522 miles?