sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

how to find the unit price of a six pack for 2.99
Which was an important and long-lasting effect of the Crusades? a. Europe was plunged into the Dark Ages b. trade between East and West increased c. the Musl
How does a graph with no trend differ from a graph with anomalous data points?
Chin bought 12 pounds of apples for 6$ make a ratio table to find the coat of 3 pounds of apples
Germany’s invasion of which country started World War II?
what does -9²-2-4-9y+6y²+y
In the context of this passage, the phrase a rule of thumb is best understood to mean a a. rule to be avoided. b. rule for an emergency. c. smart way to use
What are two ratios equal to 1:1
4.875 as expanded form using fractions
what do artifacts show about the past