jeanestephanie5
jeanestephanie5 jeanestephanie5
  • 15-12-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

vvsanks
vvsanks vvsanks
  • 16-12-2021

Answer:

3 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

it's supposed to be letters not numbers​
If a solution is made up of 30% solute, what is the percentage of solvent?
Find the standard deviation. Round to one more place than the data. 180, 105, 156, 275, 175, 125, 113, 227, 136
Help, I tried! I tried using PEMDAS, but I can’t figure it out. Please explain this problem.
How does something Brian learned in science class come in handy when trying to catch fish
What does this say about Soc and greasers?
While he was washing the car, Nancy went for a walk. The underlined part of the sentence is alan... Select one: noun phrase. independent clause. subordinate cla
Solve for the volume of the following figure.
Chen has $2.10 in nickels, dimes, and quarters. He has three times as many quarters as dimes and four times as many nickels as dimes. How many of each coin does
"If thou more murmur'st, I will rend an oak And peg thee in his knotty entrails till Thou hast howled away twelve winters." What does this quote from the tempes