batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

easy math question help solve for x
help pls i will mark u as brainlisti Warm up: Jot down some ideas on how we can work together for a better future.
Can anyone help me please
Given that (
essay Assignment: "The Moment that Changed Everything"
Ultimately, it is the environment which influences natural selection and thus the evolution of populations
Could anyone help me on this ??
Can someone help me pleaseee!
Which of the following formulas represents cellular respiration?
Assume the average height for American women is 64 inches with a standard deviation of 2 inches. A sorority on campus wonders if their members have a different