Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

A study by brassen et al (2012) indicated that the brains, bodies, and behaviors of adults diagnosed with _____ were more like those of younger adults; they did
One of the ways in which the associated press wire service has changed is that _______________.
Anessa bites her nails so badly that they bleed, but she can't seem to stop herself from doing this. according to freud, vanessa's nail biting may be evidence o
value of x to the nearest tenth
When it came to the issue of the extension of slavery, president james k. polk favored free soil. abolitionism. popular sovereignty. an extension of the missour
One way mentioned by cherlin in which asian culture differs from american culture pertains to
When you apply a concept to an object, idea, or experience, you are _____________ the object, idea, or experience by placing it into the group of things defined
Movies often use models to create special effects. In the movie Son of Godzilla, Godzilla appears to be 67 feet tall and was played by a man in a 7.5 ft rubber
Identify and distinguish between the following characteristics of sound waves: frequency, pitch, amplitude, volume, and wavelength.
find the greatest common factor of the following monomials 12x^3 18x^2 6x^4