greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Subject: Economic Systems Q: As the owner of a small business, Zebadiah is deciding what materials he should use to make the softest teddy bears on the market.
Pls, help! Write 1 paragraph! Will make brainliest!!
Patty and Maureen took the long drive to their high school reunion. The women were excited about the prospect of seeing old friends at the ranch. The group had
How do you find midpoint on a triangle with bisectors
The balcony of an apartment is 4 feet by 7 feet. On a scale drawing of the apartment, the balcony is 0. 8 inch by 1. 4 inches, and the kitchen is 2. 4 inches by
Read the passage. Cassie was nervous as she walked up onto the stage. The teacher called Andrew to step forward. Cassle's teacher read the first word of the spe
how many calories does my body need to function calculator
A person with the ability to teach and to motivate others would be best suited for a career as a busboy. A dance instructor. A housekeeper. An amusement ride op
Complete the sentence. (22/7 - 2/3) divided by 2 is ______ the value of (22/7 - 2/3)
what grammatical name is given to this expression 'who identify with one another..'