jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

help me pls help me​
Describe ONE reason why European trading companies “became an inevitable part of the politics and economy of South India” and other regions of Asia in the perio
Do boys or girls face more societal pressure? please try to write it in an argumentative paragraph.
i eat the sandwich solve passiv voice​
Di si estas estas frases son foxsas o verdaderas. 1. Analía es paraguaya. Verdadero Falso 2. Los miembros de la orquestra son ancianos. Verdadero Falso 3. Los m
Please answer correctly !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A huge donkey and a very powerful and giant horse were carrying some bales of cloth. The donkey said to the horse, "If you give me one of your bales, I shall ca
PLS ANSWER NO MESSING AROUND PLSSSSSS TWO PEOPLE ALREADY FAKED IT
laser beam is incident on two slits with a separation of 0.195 mm, and a screen is placed 5.10 m from the slits. If the bright interference fringes on the scree
List two examples in which George W. Bush used his powers as Commander in Chief