amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME WITH BOTH OF THESE QUESTIONS!!!! ITS FINE IF YOU DO JUST ONE BUT PLEASE TRY!!!! THEY ARE DUE IN TEN MINS AND THEY ARE ONE ATTEMPT SO PLEASE HELP!
what would be a reasonable estimate for the value m in m/6=21
5(9-X)≤ 4(X+18) blalalalala
_____ is a feeling of well-being that may not necessarily be based in reality.​
tossing a dime, a quarter, a penny,a nickel and rolling a number cube
Guys, please help me with this question
Freud's view that gender differences in personality development are due to anatomical differences between males and females was criticized by karen horney prima
What is the answer to this
The volume of a gas varies directly with temperature, T, and inversely with pressure, P. Which of the following equations represents that relationship? P = k
Lindsay puts $1000 in a bank account that earns 4% compound interest per year. How much will be in her bank account after 7 years? Round your answer to the near