Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

who became a fascist dictator of Italy in the 1930's
True or False Lenin gained power and lead his country after the death of Hitler?
Could someone please help me on this. It’s due at midnight. (I’ll give brainlist)
You may trade only stocks and mutual funds listed on the __________________Stock Market.
what eventually happens to a gas if it's pressure is increased​
solution to this system of inequalities? 17x + y 2 3 2x + 2y > 18
One winter day, the temperature was -15 degrees Fahrenheit. Later that day the temperature rose 12 degrees Fahrenheit to reach the high temperature for the day.
Proteins have 12 calories per gram 16 calories per gram 8 calories per gram 4 calories per gram
where did the Industrial Revolution began?
which function is shown in the graph below?