kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

why does female body shed the lining of the uterus if an ovum is not fertilized?
How would our world be if civil rights didn't exist?
What is a fixed area in a graph?
15% is what percent of 75?
PLEASE HELP FAST! List three cultural traits. Give an example for each.
A government that has total control over the lives of the people and rules the nation by force is called a totalitarian government or a dictatorship. yes or no
how can you use the pythagorean theorem to solve real-world problems
Your diaphragm is a muscle that helps you breathe. Do you think this muscle is voluntary or involuntary? Explain.
See the file done below.
Xylophone (lidocaine) and pentothal(thiopdntal) are examples of a/an ____ drug