faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence uses numbers correctly? she was alive during both the 19 and 20 centuries. she was alive during both the 19th and 20th centuries. she was alive d
A new website received 1700 hits within 10 hours of going live what is the maximum number of hits it might receive in 24 hours if this triend continues?
Hello!!!!!!!!!!!!!!!
Use the exchange rate £1 = €1.11 to convert €222 into £.
It is Fifi's first day of playgroup and she is a 3-year-old toy poodle. Fifi is the first dog let into playgroup of small dogs and you slowly introduce her to t
Which list places the layers of the sun in the correct order from outermost to innermost? (3 points) Corona, photosphere, chromosphere Photosphere, convective z
what term is given to the event whereby another action potential cannot be propagated shortly after an action potential?
I need this solved now
How were the Ghana, Mali and Songhai empires the same? How were they different?
Hey everyoneThis' just a random math question[tex]x + 5 - \cfrac{1}{3} = 12[/tex]​