insurge0 insurge0
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

The Cost is 3.60 for 1/2 a pound of Candy. What is the cost for 2 pounds?

Respuesta :

jacksoncanfield2016 jacksoncanfield2016
  • 14-01-2021

$7.20

$3.60 times 2 is $7.20

Answer Link
naixus
naixus naixus
  • 14-01-2021

Answer:

$14.40

Step-by-step explanation:

trust me

Answer Link

Otras preguntas

What best defines an indentured servant?What influenced the idea and growth of colonization in England?
The events that make up the beginning, middle and end of the story. a. exposition b. narrativec. theme d. plot​
I In both civilizations, religious and political roles were 4. a. blended b. lessened C. separated d. Unpredictable
Evaluate x+5 if x=9 please help
will give brainliest :)does force change in positionyesno. or it depends ​
Match each command group under Picture Tools to the appropriate tasks. Adjust Crop and rotate an image, Arrange Position images on a slide, Size Modify the sha
A rectangular picture frame has side lengths of 12 in by 9.5 in what is the length of the diagonal of the picture
I need to get this because Brainly can’t seem to put the answer ‍♂️‍♂️
A sample contains 10g of radioactive isotope. How much radioactive isotope will remain in the sample after 3 half-lives?
Take me to the dark faling to thefinish the liric and tell me the aname of the artist and ill give you brainlist​