arianaarriaza10 arianaarriaza10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

One jar of crushed ginger cost $2.how many jars can u buy with $4?

Respuesta :

mytinytot1990
mytinytot1990 mytinytot1990
  • 14-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4 ÷ 2 = 2

You can buy 2 jars.

hope this helps you out : )

Answer Link

Otras preguntas

all of the following are risk factors for HCV transmission EXCEPT
Expand 4y(y-3) Please answer and not comment so you can receive your gifts. I'll give the first person to answer extra two points!!
why there is high mortality rate in Nepal​
ito ay tawag sa mga anak ng mag-asawang magkaiba ang lahi?
what is -7 over 10 (negative seven-tenths) minus negative six
 How long would it take an ostrich to run from Halifax to Vancouver it did not have to stop it run 80 km an hour Help please!
An eagle is flying horizontally at 7.0 m/s with a fish in its claws. It accidentally drops the fish. (a) How much time passes before the fish's speed doubles. (
If f(x) = 5x, what is rl (x)? NEED HELP !!
12. Railroad barons were created because of this practice.​
population management is essential for development. Justify the statement​ . Guys plz help i need