mclendenen8724 mclendenen8724
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

If 843 units cost 16,421.40 to produce how much does each unit cost to produce to the nearest cent

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 12-09-2018
The answer to the question
Ver imagen meredith48034
Answer Link

Otras preguntas

What is one renaissance characteristic of Michelangelos Pieta
When served as a dessert in the Spanish speaking world, cream cheese is usually accompanied by? A) Marmalade B) dulce de leche C) chocolate sauce D) fresh fruit
This assignment concerns data from a subset of the 2008 american national election study. the data is given in the excel "data-assignment3". the variables are:
Summary of chapter two of everyday is for the thief by teju cole
A random number generator is used to create a list of 300 single-digit numbers. Of those 300 numbers, 146 are odd and 154 are even. The number 8 was generated 2
Assume that a randomly selected subject is given a bone density test. those test scores are normally distributed with a mean of 0 and a standard deviation of 1.
How are context clues like puzzle pieces?
The graph of g(x) is the graph of f(x)=x−2 reflected across the y-axis. Which equation describes the function g? A. g(x)=−x−2 B. g(x)=−x+2 C. g(x)=x+2 D. g(x)=−
An excise tax on whiskey caused what famous event in western Pennsylvania
Which of the following statements is true? Question 1 options: Nonmetals gain electrons to become cations. Metals gain electrons to become cations. Nonmetals lo